Focussen 1 - Proloog
(Uit: Nieuwsbrief 1 van Re-member-your-Self.com van december 2008)
Even een proloog om het focussenverhaal beter te kunnen begrijpen.
In juni 2007 emigreerden wij naar Zweden. In het begin enthousiast, maar na een moeilijk jaar met ziekte, het gezondheidssysteem hier en niet de mogelijkheden van alternatieve hulp die we in Nederland gewend waren; een school die duidelijk ver onder het niveau van wat David in Nederland gewend was lag en ook het lastige ertussen te komen bij de kinderen; de taal die toch echt lastiger was dan aanvankelijk leek; de kwakkelige winter, waardoor het vervoer, weliswaar op winterbanden, maar zonder dubs, toch niet zo prettig voelde, besloten wij - na onze zomervakantie 2008 in Nederland te hebben doorgebracht - om weer terug te gaan naar Nederland.
Ons huis hier in Zweden was te koop vanaf september. We hebben tot december toe 1 kijker gehad. Nu kun je alles ophangen aan economische crisis en tijd van het jaar en wij zeggen ook braaf ja tegen al die mensen die ons dat als hart onder de riem zeggen. Maar ...... wij weten wel beter en soms zeggen we dat, als we weten dat mensen ervoor open staan, om het te willen horen.
De vraag is namelijk: waren wij wel gefocused genoeg om naar Nederland terug te gaan? En het antwoord is - lees en hoor Willem de Ridder: het Universum steunt altijd.